Hacamat ile Sülük farkı

Hacamat ile Sülük tanımları;

Hacamat bir arındırma yöntemidir. Hacamat tedavi değil, tedaviye yardımcı bir yöntemdir. Toksinlerden arındırır, fakat vücuttaki tüm bölgelere uygulanmaz. Kafa, yüz, kol, ayak, bacak gibi yerlerde uygulanamaz. Vücudun atamadığı toksin ve ağır metaller, omuriliğinin etrafındaki kaslarda, havuz oluşturur. Hacamatın görevi, o toksinlerden arındırmaktır. Hacamat, hekim kontrolünde yapılması gereken, deri altına kadar çizilerek, hızlı şekilde toksinlerden arındıran bir yöntemdir.

Peki Tıbbi Sülük ile farkı nedir? Sülüğün ağzıyla salgıladığı bir çok salgı sayesinde, bir çok kronik hastalığın tedavisi mümkündür. Tıbbi Sülüğün salgıladığı 100 den fazla aktif biyolojik madde vardır. Rusya’da sülüğe “yürüyen eczane “ denilmektedir. Canlı olarak, vücuda konularak, ağız yoluyla zerk ettiği salgıyı, vücuda sülüğü değil de, salgıladığı sıvıyı, sentetiksiz, aynı doğal , etkili ve yan etkisi olmaksızın, ilaç şekline getirilip kullanmak mümkün olduğunda, dünya ve Tıp için müthiş bir adım olacaktır.

Sülük Rusya, Amerika, Almanya’da eczanelerde satılmakta ve ağrısı olan kişiler evde kendilerine, ağrı olan yerlerinde uygulayabilmektedir. Ağrıyan yere koyduklarında, gerçekten çok rahatladıklarını görülür. Bu, tedavi değildir. Güçlü bir ağrı kesici, 3-4 saat etki gösterirken, sülük, 6-7 ay etki göstermektedir. Uzun süreli ağrıyı kesmesinden dolayı, tedavi sanılmaktadır. Oysaki, bir rahatsızlık için tedavi amaçlı sülük kullanılacaksa, hekim, hastalığa uygun yer ve kür’ü belirler, kür bittiğinde tedavi tamamlanmış olur. Halk arasında, genel olarak, bir kere uygulanılan sülük, bir süre ağrıyı hafiflettiği için, tedavi olduğu yanılgısı ile, tekrar ağrıyı yaşamayacağını düşünür, hatta tekrar yapılacağını duyduğunda sülük bağımlılık mı yapıyor fikrine kapılır. Oysa, ağrıyı yaşadığı andan itibaren, hekimin belirlediği kür ü uyguladığı takdirde, tedavisini tamamlayıp, hastalıktan kurtulmuş olarak yaşayacaktır.

Bu yazımızda Hacamat ile Sülük arasındaki farklardan bahsettik. Daha fazla detay için bizimle iletişime geçebilir. Randevü oluşturabilirsiniz.

Bizi İnstagramdan takip edin.